21 kwietnia PGE Narodowy wypełnił się młodymi, aktywnymi studentami, którzy wzięli udział w ogólnopolskim Kongresie Liderów Rzeczypospolitej. Ideą, która nam przyświecała podczas organizacji wydarzenia było stworzenie ośrodka debaty młodych w zakresie działalności publicznej, zawodowej i społecznej.

DATA
21 kwietnia

MIEJSCE
PGE Stadion Narodowy

ZAKRES TEMATYCZNY
edukacja, gospodarka, kultura, sport

FORMA
sesje interdyscyplinarne, panele oraz sesje warsztatowe

Wśród poruszanych tematów znajdowały się:

  • Start up – moda czy model gospodarki
  • Strategia rozwoju Polski
  • Idea rozwoju organizacji pozarządowych
  • Polska historia sukcesu
  • Jak działać w oparciu o strategie
  • Planowanie pracy zespołu

AGENDA

21 KWIETNIA 2017 R.

9:00 – 10:00

Rejestracja uczestników

Prowadzący – Rafał Więckiewicz – redaktor naczelny portalu www.istotnie.pl

10:00 – 13:30

OGŁOSZENIE WYNIKÓW BADAŃ


Prezentacja wyników badań społecznych w ramach projektu „Start Na Rynku Pracy”

PANEL EKSPERCKI


Panel ekspertów rynku pracy „Jak się przygotować, aby z sukcesem wejść na rynek pracy”

Moderator:

Pan Karol Leszczyński – Dyrektor programu Start na rynku pracy

 

Uczestnicy:

Pan Waldemar Zbytek – Wiceprezes Zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Wiceprezes Zarządu Fundacji Warszawskiego Instytutu Bankowości

 

Pan Piotr Dziedzic – Członek Zarządu Polskiego Forum HR

 

Pani dr Grażyna Melanowicz – Członek Rady Fundacji PZU

 

Pani Joanna Czarnecka – Dyrektor Pionu Zarządzania Personelem PKO Banku Polskiego

 

Pan Paweł Vogtt – Dyrektor Wydziału Bilansowania i Zarządzania Efektywnością Energetyki PKN ORLEN

13:30 -14:30

Przerwa kawowa

14:30 -16:30

WARSZTATY RÓWNOLEGŁE

I WARSZTAT 


Zarządzanie zespołem | Andrzej J. Kozłowski – Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii i Zarządzania Projektami PKN Orlen

II WARSZTAT


Jak czytać dzisiejsze media? | Michał Szułdrzyński – Zastępca redaktora naczelnego Rzeczpospolitej 

III WARSZTAT 


Świadome budowanie ścieżki kariery & Personal branding |
dr Sergiusz Trzeciak – Ekspert w zakresie kształtowania wizerunku publicznego i marki osobistej

IV WARSZTAT  


Marketing internetowy | Krzysztof Lipson – Menedżer ds. e-marketingu w sektorze bankowym

16:30 – 17:00

Przerwa kawowa

17:00 -17:50

ROZMOWA MODEROWANA ZE SPORTOWCEM


Motywacja w działaniu społecznym i zawodowym | MAREK DĄBROWSKI 

17:50 -18:00

Zakończenie Kongresu

PODCZAS KONGRESU GOŚCINNIE WYSTĄPILI:

Mateusz Morawiecki

Wicepremier, Minister Rozwoju,

Minister Finansów

Jarosław Gowin

Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Adam Góral

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Współzałożyciel oraz Prezes Zarządu Asseco Poland, największej firmy informatycznej w Polsce i jednej z największych w Europie. Pomysłodawca oraz twórca Grupy Asseco, która zatrudnia ponad 20 tys. osób na całym świecie. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz doktor nauk ekonomicznych. Zwolennik patriotyzmu gospodarczego, który z dumą płaci podatki i preferuje polskie produkty. Do tego patriota lokalny – współzałożyciel Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie i Podkarpackiego Klubu Biznesu, a także konsul honorowy Republiki Słowackiej oraz Członek Rady Polskich Inwestorów w Afryce.
Monika Kośko

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Wiceprezes Zarządu URSUS S.A. W 2003 r. ukończyła studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunku Informatyka i ekonometria. W roku 2008 uzyskała stopień doktora nauka ekonomicznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W roku 2016r. Pani Monika Kośko ukończyła studia Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Andrzej Goździkowski

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Prezes zarządu Cedrob S.A., przewodniczący Rady Nadzorczej Gobarto S.A. Polski prawnik i biznesmen. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 1980–1990 zaangażowany w działalność opozycyjną przeciwko państwu komunistycznemu. Współzałożyciel, akcjonariusz i prezes zarządu Cedrob S.A. – lidera w produkcji mięsa i wyrobów drobiowych w Polsce i Europie. Cedrob S.A. to firma z wyłącznie polskim kapitałem, która dziś jest jednym z największych eksporterów w branży. Od 2014 r. jest przewodniczącym Rady Nadzorczej PKM Duda (w trakcie zmiany nazwy na Gobarto S.A.) – producenta mięsa wieprzowego i wysokiej jakości wędlin wieprzowych.

 

PRELEGENCI

Michał Szułdrzyński

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Wicenaczelny Rzeczpospolitej. Prowadził programy „Tygodnik Polski” i „Minęła 20” w TVP Info oraz „Kalkulator Polityczny ‚Rzeczpospolitej'” w Polsat News, do czerwca 2008 r. był redaktorem naczelnym kwartalnika „Nowe Państwo” oraz członkiem redakcji kwartalnika „Pressje”. Jego teksty ukazywały się w „Rzeczpospolitej”, której najpierw był współpracownikiem, kierownikiem działu krajowego, a obecnie wicenaczelnym.
Dr Sergiusz Trzeciak

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Politolog, prawnik, ekspert personal brandingu, wizerunku publicznego, public relations i marketingu politycznego. Wieloletni trener i konsultant polityczny z międzynarodowym doświadczeniem. Autor 9 książek z zakresu personal brandingu, marketingu politycznego i analizy politycznej, które ukazały się w Polsce i Wielkiej Brytanii, m.in: „Wizerunek publiczny w Internecie”, „Coaching marki osobistej, czyli kariera lidera”, „Drzewo kampanii wyborczej, czyli jak wygrać wybory”.
Andrzej J. Kozłowski

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii i Zarządzania Projektami PKN ORLEN. Zajmuje również stanowisko Członka Zarządu czeskiej spółki Unipetrol, przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki ORLEN Upstream oraz Członka Rady Dyrektorów ORLEN Upstream Canada. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu – NLU w Nowym Sączu oraz studiów MBA na kierunku Corporate Strategy & Industrial Policy, Maastricht School of Management.
Marek Dąbrowski

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Kierowca rajdowy, zawodnik ORLEN Team. Sporty motorowe uprawia od 1989 roku. Zaczął więc dość późno, byli nawet tacy, którzy twierdzili, że za późno i że z Marka rajdowca nie będzie. Szybko udowodnił, że się mylili. Po czterech latach treningów, m.in. u boku Jacka Czachora, został Wicemistrzem Świata w rajdach enduro. Rok wcześniej i rok później był o jedno miejsce niżej. W 1993 roku jako reprezentant Polski był też drużynowym Mistrzem Świata w rajdach enduro .
Krzysztof Lipson

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Menedżer ds. E-marketingu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (specjalizacja: Marketing Medialny i Public Relations)na Uniwersytecie Warszawskim. Menedżer ds. E-marketingu w jednym z największych Towarzystw Ubezpieczeniowych w Polsce. Od dziesięciu lat zawodowo związany z marketingiem internetowym, komunikacją w mediach społecznościowych oraz działaniami reklamowymi ATL.
Waldemar Zbytek

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Wiceprezes Zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Członek Zarządu Warszawskiego Instytutu Bankowości, od lat związany ze środowiskiem akademickim w Polsce, współtwórca projektów edukacyjnych, w tym w zakresie współpracy instytucji finansowych ze szkołami i uczelniami: m.in. Programu „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”, projektu „Bankowcy dla Edukacji” oraz Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich
Piotr Dziedzic

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

To uznany ekspert w zakresie rekrutacji specjalistów oraz osób zarządzających średniego i wyższego szczebla. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim. Z branżą rekrutacyjną związany jest od ponad 13 lat. Na początku swojej kariery odpowiedzialny był za rekrutacje w obszarze pracy tymczasowej, następnie doświadczenie zdobywał w Wielkiej Brytanii w firmie Executive Search. Od 2009 roku związany jest z PageGroup, w skład której wchodzą marki Page Personnel, Michael Page i Page Executive. Od 2017 roku jest członkiem Zarządu Polskiego Forum HR. W PageGroup od 2011 roku zajmuje stanowisko dyrektora i na co dzień zarządza pracą kilkudziesięciu specjalistów.
Dr Grażyna Melanowicz

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Członek Rady Fundacji PZU. Doktor nauk politycznych. Absolwentka WDiNP UW oraz podyplomowych studiów w zakresie Zarządzania w Administracji Publicznej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. Działaczka społeczna i samorządowa. Wieloletni naczelnik, następnie wicedyrektor Biura Polityki Społecznej m. st. Warszawy. Dyrektor Gabinetu Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ekspert w Kancelarii Prezydenta RP.

ZESPÓŁ

Włodzimierz Dola

Prezes zarządu Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych, aplikant radcowski przy OIRP w Warszawie, absolwent Prawa oraz Administracji na UMCS w Lublinie oraz Retoryki na Uniwersytecie Warszawskim. Ekspert i Trener z ochrony danych osobowych oraz Harcmistrz ZHR.

Dominika Palcar

Kierownik projektów Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych, z którą jest zawodowo związana. Koordynator zimowej międzynarodowej szkoły liderów „Bliżej Demokracji”. Doświadczenie zdobywała na stanowisku specjalisty ds. marketingu oraz specjalisty ds. promocji. Koordynatorka autorskiego projektu: „Unia dla młodzieży” w ramach programu „Młodzież działa lokalnie”.

Piotr Kaflik

Prezes zarządu Instytutu Inicjatyw Publicznych, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.  Aplikant adwokacki. Współdziałał przy organizacji wielu projektów w ramach Młodych dla Polski, między innymi podczas Kongresu Polska Wielki Projekt w 2015 roku.

SPONSOR GŁÓWNY

PARTNER GŁÓWNY

SPONSOR SREBRNY

PATRONAT HONOROWY

PATRONI MEDIALNI

ORGANIZACJE WSPÓŁPRACUJĄCE

KONTAKT

Dominika Palcar
Koordynator kongresu

d.palcar@fundacjainicjatywmlodziezowych.pl

Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych

ul. Solec 81b lok. 73a, 00-382 Warszawa

NIP: 701-03-46-695 REGON: 146179980